Kogeneracja gazowa

Kogeneracja gazowa jest najlepszym znanym aktualnie sposobem na efektywne wykorzystanie paliw gazowych do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła. Paliwa wykorzystywane w kogeneracji to: gaz naturalny, biogaz rolniczy, biogaz z osadów ściekowych, gaz wysypiskowy, gaz z odmetanowania kopalń oraz inne gazy specjalne.  

Większość urządzeń do kogeneracji gazowej to specjalistyczne i często tworzone na zamówienie agregaty kogeneracyjne, które posiadają wbudowany silnik spalinowy napędzany paliwem w postaci gazu. Kogeneracja gazowa jest dedykowana użytkownikom, którzy posiadają paliwo gazowe oraz odpowiednie zapotrzebowanie na ciepło. Oferowany przez nas układ kogeneracyjny przetwarza energię pierwotną zawartą w paliwie na energię elektryczną oraz ciepło z minimalną stratą rzędu 10%.

Kogeneracja charakteryzuje się wysoką sprawnością przetwarzania energii pierwotnej, przez co jest to rozwiązanie chętnie wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle, a także instytucjach publicznych, hotelach czy też szpitalach, gdzie zapotrzebowanie na energię jest duże, a dodatkowo potrzebne są nieprzerwane jej dostawy co również gwarantuje nam taki układ kogeneracyjny. 

Innowacyjna Gospodarka

Copyright © 2015 Drotex. Polityka prywatności. Wykonanie Adimo.pl